ارسال با پیک چی تایر: شهر تهران، شهر ری، خاورشهر

1- ثبت سفارش (وضعیت در حساب کاربری: در انتظار بررسی)

در این مرحله سفارش شما توسط سایت چی تایر در یافت شده و در حساب کاربری شما در وضعیت در انتظار بررسی قرار می گیرد. لطفا در انتخاب زمان تحویل سفارش دقت کنید، زیرا پس از تایید شدن سفارش در همان بازه زمانی انتخابی شما لاستیک ها به دست شما خواهد رسید. پس از ثبت سفارش درسایت، پیامکی که حاوی کد پیگیری سفارش شما می باشد، دریافت می کنید. در این مرحله، جهت جلوگیری از سوء استفاده دلال ها و اشخاص سودجو، اطلاعات دریافت شده سفارش شما مورد استعلام قرار می گیرد. بنابراین اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد نموده تا مشکلی در فرآیند بررسی پیش نیاید. لطفا توجه فرمایید که نام و نام خانوادگی کامل با تمامی پسوندها می بایست ثبت گردد.

2- تایید شدن سفارش (وضعیت در حساب کاربری: در حال پردازش)

پس از دریافت تاییدیه استعلامهای سفارش شما، پیامکی مبنی بر تایید شدن سفارش و در حال پردازش بودن آن دریافت خواهید کرد. در این مرحله نیاز به انجام هیچ کاری ندارید، فقط منتظر باشید تا در روز و بازه زمانی انتخابی شما، لاستیک های خود را از پیک چی تایر تحویل بگیرید.

3- ارسال سفارش (وضعیت در حساب کاربری: در حال ارسال)

در روز انتخابی شما برای تحویل سفارش، پیامکی مبنی بر اینکه سفارش شما در حال ارسال می باشد دریافت می کنید. پیک چی تایر لاستیکهای سفارش شما را از انبار تحویل گرفته و به سمت شما حرکت می کند. پیک بین نیم تا یک ساعت قبل از رسیدن به مقصد شما، جهت هماهنگی با تلفن همراه تحویل گیرنده تماس خواهد گرفت.

4- دریافت سفارش (وضعیت در حساب کاربری: تکمیل شده)

پس از دریافت سفارش از پیک چی تایر و پرداخت وجه آن با استفاده از کارتخوان شرکت سفارش شما در وضعیت تکمیل شده قرار خواهد گرفت. پیامک تکمیل شدن سفارش نیز به شما ارسال خواهد شد که حاوی لینک عودت سفارش می باشد که با استفاده از آن در صورت نیاز می توانید تا 7 روز لاستیک های خود را برگشت دهید. لطفا توجه فرمایید که این لینک یک روز پس از تغییر وضعیت سفارش به تکمیل شده فعال می شود. همچنین از طریق حساب کاربری، بخش سفارش ها می توان به لینک عودت لاستیک دسترسی پیدا کرد.

 

ارسال با پست پیشتاز: سراسر ایران

1- ثبت سفارش (وضعیت در حساب کاربری: در انتظار بررسی)

در این مرحله سفارش شما توسط سایت چی تایر در یافت شده و در حساب کاربری شما در وضعیت در انتظار بررسی قرار می گیرد. پس از ثبت سفارش درسایت، پیامکی که حاوی کد پیگیری سفارش شما می باشد، دریافت می کنید. در این مرحله، جهت جلوگیری از سوء استفاده دلال ها و اشخاص سودجو، اطلاعات دریافت شده سفارش شما مورد استعلام قرار می گیرد. بنابراین اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد نموده تا مشکلی در فرآیند بررسی پیش نیاید. لطفا توجه فرمایید که نام و نام خانوادگی کامل با تمامی پسوندها می بایست ثبت گردد. زمان تحویل سفارش ثبت شده شما [در صورت تایید] به شرکت پست در این مرحله به شما نمایش داده می شود.

2- تایید شدن سفارش (وضعیت در حساب کاربری: در انتظار پرداخت)

پس از دریافت تاییدیه سفارش شما، پیامکی مبنی بر تایید شدن سفارش و در انتظار پرداخت بودن آن دریافت خواهید کرد. در این مرحله شما می بایست به حساب کاربری خود، بخش سفارش ها رفته و روی دکمه پرداخت کنار سفارش مربوطه بزنید تا به درگاه بانکی سایت رفته و پرداخت خود را انجام دهید. در صورتی که پیامکی حاوی لینک پرداخت به شما ارسال شد شما می توانید با زدن روی لینک به درگاه سایت رفته و پرداخت سفارش خود را انجام دهید. لطفا توجه داشته باشید که پس از ثبت سفارش تنها چند ساعت برای پرداخت و تسویه حساب وقت دارید و در صورت عدم پرداخت سفارش به صورت خودکار لغو شده و امکان تغییر وضعیت آن وجود نخواهد داشت.

3- تایید پرداخت (وضعیت در حساب کاربری: در حال پردازش)

پس از پرداخت شما وضعیت سفارش بلافاصله به در حال پردازش تغییر کرده و پیامکی مبنی بر اینکه سفارش شما در حال پردازش می باشد دریافت خواهید نمود. در این مرحله دیگر نیازی به انجام کاری از طرف شما نمی باشد.

4- تحویل سفارش به شرکت پست (وضعیت در حساب کاربری: تکمیل شده)

سفارش در موعدی که هنگام ثبت به شما نمایش داده شد، تحویل شرکت پست می گردد و پیامکی مبنی بر این که سفارش شما تکمیل شده است دریافت می کنید. از این مرحله به بعد تحویل سفارش شما به عهده شرکت پست خواهد بود. یک روز پس از تحویل لاستیک ها به شرکت پست پیامکی از طرف پست به شما ارسال می گردد که حاوی کدهای رهگیری لاستیک های شما می باشد. شما می توانید با کدهای رهگیری خود از طریق سایت پست به نشانی https://tracking.post.ir لاستیک های خود را تا زمان تحویل درب منزل خود رهگیری کنید.
توجه داشته باشید که در این مرحله پیامکی از طرف سایت چی تایر مبنی بر تکمیل شدن سفارش به شما ارسال خواهد شد که حاوی لینک عودت سفارش می باشد که با استفاده از آن در صورت نیاز می توانید تا 7 روز پس از تحویل گرفتن لاستیک ها از پست، لاستیک های خود را برگشت دهید. لطفا توجه فرمایید که این لینک یک روز پس از تغییر وضعیت سفارش به تکمیل شده فعال می شود. همچنین از طریق حساب کاربری، بخش سفارش ها می توان به لینک عودت لاستیک دسترسی پیدا کرد.