بازگرداندن تایر

فروشگاه اینترنتی چی تایر در راستای رضایتمندی کامل مشتریان و کاربران گرامی خود، تایرهای ارسالی را از فیلترهای متعدد کنترل کیفیت می گذراند، تا مصرف کننده تایر سالم دریافت نماید. با این حال تیم چی تایر به خوبی می داند که هر از گاهی به دلیل تغییر اولویت ها و در شرایط استثنایی و خاص، مشتری ممکن است تصمیم به مرجوع کردن تایر خریداری شده بگیرد. در این راستا مشتریان ارجمند چی تایر این امکان را دارند که تا ۷ روز از خرید خود انصراف دهند و تایر(های) خریداری شده را به چی تایر بازگردانند.

فروشگاه اینترنتی چی تایر از شما خواهشمند است که:
هنگام دریافت تایر،‌ آن را به دقت بازرسی کرده و پس از آن برگه تحویل و تایید سلامت تایر دریافتی را امضا نمایید. از آنجا که تایر یک کالای بسته بندی نبوده و عیوب احتمالی آن کاملاً نمایان است،‌ تأیید نهایی صحت و سلامت تایر بر عهده خریدار است و فروشگاه اینترنتی چی تایر از پس گرفتن تایر معیوب اکیداً معذور است. در صورتی که عیبی در تایر ارسالی مشاهده کردید،‌ طبق ضوابط مندرج در بخش (۲-۱) که در ذیل آمده است، از پذیرفتن آن جداً خودداری نمایید.

قوانین و مقررات بازگشت دادن تایر

مشتری گرامی، در صورتی که تصمیم به بازگرداندن تایر خریداری شده دارید، رعایت موارد سه گانه زیر الزامی می باشد. در صورت عدم رعایت این موارد توسط مشتری، ضمانت ۷ روزه بازگشت تایر باطل می گردد.

الف) رعایت دقیق تمامی شرایط و ضوابط مندرج در ذیل

ب) قرار دادن کارت (های) گارانتی، تمامی اقلام ارسال شده با تایر، و فاکتور فروش با ذکر علت بازگرداندن تایر در پشت فاکتور، درون پاکت چی تایر (که متصل به برچسب اصالت چی تایر می باشد). توجه داشته باشید که استفاده از چسب مایع ، منگنه  و یا هر روش الصاق دیگری به تایر صدمه وارد کرده، و ضمانت ۷ روزه بازگشت تایر را باطل می کند.

ج) تماس با فروشگاه اینترنتی چی تایر از طریق تلفن ۸۸۵۰۰۳۳۱ – ۰۲۱، یا پست الکترونیکی sefaresh@chitire.com و یا صفحه تماس با ما، پس از آماده سازی تایر جهت هماهنگی های لازم جهت بازگردانیدن آن. توجه داشته باشید که اگر بدون هماهنگی اقدام به پس فرستادن تایر نمایید، ضمانت ۷ روزه بازگشت تایر باطل می شود. لازم به ذکر است که ذکر شماره سفارش در تمامی این روشهای تماس الزامی می باشد. در صورتی که شماره سفارش قید نشود چی تایر هیچ تضمینی جهت پیگیری درخواست شما نمی دهد.

شرایط، ضوابط و قوانین انصراف از خرید و بازگردانیدن تایر خریداری شده به شرح زیر می باشد:

بند ۱: خرید کلی (بیش از ۵ حلقه تایر در یک سفارش) به جز در یک مورد که در بند ۲ آمده است، مشمول ضمانت ۷ روزه بازگشت تایر نمی شود. فروشگاه اینترنتی چی تایر یک تارنمای خرده فروشی آنلاین می باشد، فلذا طبق قانون تجارت الکترونیکی حق استرداد کالا به دلایل شخصی صرفاً برای مصرف کننده و یا همان مشتری محفوظ می باشد. لازم به ذکر است که سفارش های کلی مغایر با هدف مصرف مشتری بوده و شامل حق استرداد نمی شود. فروشگاه اینترنتی چی تایر سفارش تایر بیش از ۵ حلقه را سفارش کلی در نظر می گیرد.

بند ۲: در صورتی که مشخصات خرید های کلی (بیش از ۵ حلقه در یک سفارش) با جزییات فنی مندرج در فروشگاه چی تایر مغایرت داشته باشد، مشتری موظف است طبق شرایط مندرج در بخش (۲-۲) که در ذیل می آید،‌ ظرف مدت ۱ روز کاری، مورد را به اطلاع فروشگاه اینترنتی چی تایر برساند.

۱) انصراف قبل از تحویل تایر

۱-۱) انصراف قبل از رسیدن تایر به دست مشتری

بند ۳: در صورتی که مشتری قبل از رسیدن تایر به هر دلیلی از خرید خود منصرف شد، باید سریعا با شماره تلفن ۸۸۵۰۰۳۳۱ – ۰۲۱  و یا پست الکترونیکی sefaresh@chitire.com و یا فرم تماس با فروشگاه اینترنتی چی تایر تماس گرفته و انصراف خود را اعلام نماید. لازم به ذکر است که قید شماره سفارش در همه این روش های تماس الزامی می باشد،‌ در غیر اینصورت چی تایر هیچ تضمینی برای پیگیری انصراف نمی دهد.

بند ۴: در صورتی که هنگام انصراف، تایر برای مشتری ارسال نشده باشد،‌ کلیه مبلغ پرداختی به مشتری بازگردانده خواهد شد.

بند ۵:‌ در صورتی که هنگام انصراف، تایر سفارش داده شده قبلا ارسال شده باشد،‌ طبق قانون تجارت الکترونیکی هزینه برگشت دادن کالا با مشتری بوده و مبلغ پرداختی توسط مشتری، پس از کسر هزینه حمل و نقل برگشت تایر به مشتری بازگردانده خواهد شد.

 

۱-۲) انصراف هنگام دریافت تایر توسط مشتری

بند ۷:‌ در صورتی که مشتری هنگام دریافت و تحویل تایر به هر دلیلی تصمیم به انصراف از خرید گیرد، باید قسمت انصراف از خرید برگه تحویل و تایید سلامت تایر را پر و امضا نموده و در قسمت توضیحات علت تحویل نگرفتن تایر را ذکر نماید. در صورت عدم تکمیل و امضای قسمت انصراف توسط مشتری، چی تایر هیچ تضمینی مبنی بر پیگیری انصراف نمی دهد.

بند ۸: مبلغ پرداخت شده توسط مشتری، پس از کسر هزینه حمل و نقل برگشت تایر (مطابق با قانون تجارت الکترونیکی)، به مشتری باز گرداندیده می گردد.

بند ۹: در صورتی که مشتری هنگام دریافت تایر، تقاضای مرجوع نمودن آن به دلیل وجود نقص و عیب در تایر و یا مغایرت با توضیحات مندرج در سایت نماید، چی تایر هزینه حمل و نقل برگشت تایر را بر عهده می گیرد. در صورتی که مشتری مبلغ سفارش را قبلا پرداخت کرده باشد، پس از تایید کارشناسان خدمات پس از فروش،  چی تایر کلیه هزینه پرداختی را به مشتری بازمی گرداند.

۲) انصراف بعد از دریافت تایر

۲-۱) انصراف مشتری به دلایل شخصی

بند ۱۰: اگر مشتری از خرید خود منصرف شود،‌ تایر خریداری شده با احراز شرایط زیر فقط تا ۷ روز قابل بازگشت دادن است:

  • برچسب اصالت چی تایر باز نشده باشد.
  • در صورتی که تایر کاغذ پیچ داشته باشد،‌کاغذ پیچ آن باز و مخدوش (نوشتن، پارگی، برچسب زدن و الصاق) نشده باشد.
  • تایر داخل رینگ نرفته باشد و همچنین هیچ گونه نشانه ای مبنی بر تلاش جهت داخل رینگ انداختن روی آن مشاهده نشود.
  • به دلیل سوء نگهداری خریدار، تایر دچار سوراخ شدگی، پارگی و یا هر نوع اشکالی که از نظر اتحادیه فروشندگان تایر آسیب به تایر محسوب می شود، نشده باشد.
  • تایر در حرارت خیلی بالا و یا پایین غیر محیطی نگهداری نشده باشد.
  • تایر در مجاورت هر گونه ماده آسیب زننده به آن قرار نگرفته باشد و هیچ گونه آلودگی به آنها نداشته باشد. مواد آسیب زننده شامل (اما نه محدود به) مواد شیمیایی، مواد نفتی، مواد سوختی، هر گونه چسب و رزین، مواد روغنی و بخارات مخرب می باشد.
  • ظاهر تایر به ماده ای که به آن آسیب نمی زند آلوده نشده باشد. هر نوع آلودگی ناشی از پسماند غذا، گِل و لای، و … از این دسته می باشند. لازم به تاکید است، موادی که آلودگی های ظاهری غیر آسیب زننده ایجاد می کنند محدود به مثال های قبلی نمی باشند.

 

۲-۲) انصراف مشتری به دلیل مغایرت مشخصات تایر خریداری شده با مشخصات مندرج در سایت چی تایر

بند ۱۱: عکس محصولات مندرج در فروشگاه اینترنتی چی تایر تنها جهت اطلاع و کمک به خرید کاربران می‌باشد. بعضی از جزییات عکس‌ها ممکن است با تایر اصلی تفاوتهای جزیی داشته باشد و با استناد به آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات تایر،‌ توضیحات فنی مندرج در فروشگاه چی تایر می باشد.

بند ۱۲: در صورتی که مشخصات تایر خریداری شده با توضیحات و مشخصات مندرج در سایت برای همان تایر مغایر است، خریدار موظف است که وجود مغایرت را حداکثر ظرف یک روز کاری پس از دریافت تایر به فروشگاه اینترنتی چی تایر از طریق تلفن ۸۸۵۰۰۳۳۱ – ۰۲۱، پست الکترونیکی sefaresh@chitire.com، و یا فرم تماس اطلاع دهد.

بند ۱۳: در صورتی که تایر دارای کاغذ پیچ است، مخدوش کردن کاغذ پیچ (پاره کردن،‌ نوشتن روی آن،‌ و برچسب زدن) ضمانت بازگشت را باطل خواهد کرد.

بند ۱۴: هزینه حمل و نقل تایر بازگشتی که مشخصات فنی آن که با مشخصات مندرج در سایت مغایرت دارد بر عهده چی تایر می باشد.

بند ۱۵: تایرهای بازگشتی در این مورد نیز باید تمامی شرایط مندرج در بند ۱۰ را احراز نمایند.

مدت زمان بررسی و بازگشت مبلغ پرداختی به مشتری

به محض دریافت تایرهای برگشتی توسط چی تایر،‌ کارشناسان ما بررسی آنها را آغاز می نمایند. مدت زمان مورد نیاز برای بررسی تایرهای برگشتی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش چی تایر حداکثر ۳ روز کاری می باشد.

پس از تایید کارشناسان مبنی بر اینکه تایر برگشتی شرایط  بندهای فوق الذکر را احراز می نماید، همکاران ما در بخش حسابداری با مشتری تماس گرفته تا نحوه بازگشت مبلغ پرداختی را هماهنگ کنند. مدت زمان بازگشت مبلغ پرداختی به مشتری حداکثر ۲ روز کاری می باشد.

بنابراین از زمانی که تایر برگشتی توسط تیم خدمات پس از فروش دریافت گردد، حداکثر ۵ روز کاری تا بازگشت مبلغ پرداختی به مشتریان گرامی نیاز می باشد.

همکاران ما در چی تایر از صبر و بردباری شما سپاسگزارند. به شما اطمینان می دهیم که تیم چی تایر تمامی سعی و تلاش خود را مبنی بر تسریع این فرآیندها به کار خواهد بست.

در صورتی که کارشناسان خدمات پس از فروش احراز شرایط فوق الذکر را تایید ننمایند و مشتری خارج از ضوابط  تایر را مرجوع نموده باشد، تایر برگشتی برای مشتری باز پس فرستاده خواهد شد. در صورت امتناع مشتری از قبول آن، تایر به مدت یک ماه در بخش خدمات پس از فروش چی تایر نگهداری می شود. پس از طی این مدت،‌ چی تایر هیچ مسوولیتی در قبال زیانهای وارده احتمالی و مفقود شدن تایر نخواهد داشت.